Trápia vás bolesti chrbta? Vyskúšajte matrac z pamäťovej peny

2

Medzi kvalitou matraca a kvalitou spánku nepochybne existuje priama súvislosť. O význame kvalitného matraca ako predpokladu zdravého spánku sa toho napísalo a povedalo veľa. Kvalita matraca však v tomto prípade neznamená len použitie bezpečných materiálov a dodržiavanie technologických postupov. Kvalitu výrobku treba vnímať predovšetkým ako mieru, do akej spĺňa požiadavky zákazníka. V prípade matracov je to obzvlášť individuálne. Výber matraca musí byť vždy prispôsobený veku, hmotnosti, návykom a fyzickej kondícii. Existujú však postupy a materiály, ktoré nájdeme v celom spektre matracov. A jedným z nich je nepochybne takzvaná pamäťová pena. Čo o nej vieme a čo nám môže ponúknuť?

Čo je to pamäťová pena?

Z hľadiska zloženia je pamäťová pena viskoelastický polyuretán, ktorý bol pri výrobe obohatený o ďalšie prvky. Pre bežného používateľa je to pomerne nezaujímavá, neinformatívna informácia. Hlavný je však výsledok tohto procesu. Takáto pamäťová pena má jedinečné vlastnosti, ktoré z nej robia ideálnu surovinu na výrobu matracov a vankúšov. Má totiž vynikajúcu pružnosť pri zachovaní pevnosti a štruktúry materiálu. Inými slovami, dokáže sa dokonale prispôsobiť tvaru tela, jeho hmotnosti a dokonca aj teplote.

Tvar vášho tela si tak "pamätá" a poskytuje dokonalú oporu a ochranu počas celého spánku. A až po tom, ako vstanete, sa pomaly vracia do svojho pôvodného tvaru - odtiaľ pochádza jej neoficiálny názov, prevzatý z anglického "lazy foam" (lenivá pena).

 

3

Skvelé funkcie a množstvo výhod

Najväčšou výhodou týchto matracov je dokonalé prispôsobenie matraca vášmu telu. Vyhnete sa tak neduhu lacných nevhodných matracov, kedy sa vaše telo musí matracu prispôsobiť, čo samozrejme vedie k mnohým zdravotným problémom a nespavosti.

Tieto matrace sa na jednej strane dokonale prispôsobujú hmotnosti a štruktúre vášho tela a zároveň nevytvárajú nepríjemný protitlak na svaly, kĺby a kosti, takže poskytujú svojmu používateľovi naozaj veľké pohodlie. Napriek tomu je tento materiál veľmi vzdušný a vhodný pre alergikov, čo sú ďalšie dôvody, prečo siahnuť po matracoch z tohto materiálu.

4

Pre koho je pamäťová pena určená?

Matrace z pamäťovej peny sú veľmi obľúbené a žiadané na celom svete. Sú vhodné prakticky pre všetky vekové kategórie a hmotnosti. Mnohým ľuďom môžu priniesť nielen pokojný, pohodlný a výživný spánok, ale aj zmierniť bolesti a všetky neduhy spojené s nedostatočným spánkom. Na záver len malé varovanie a upozornenie: ak ste dlho používali iný typ matraca alebo dokonca nevhodný matrac, môžu sa vám prvé noci na matraci z pamäťovej peny zdať nepohodlné, dokonca bolestivé. V drvivej väčšine prípadov je to spôsobené tým, že si telo zvyká na nové (hoci aj lepšie) podmienky. V priebehu niekoľkých dní by však tieto nepríjemné pocity mali ustúpiť a vy si môžete užívať maximálny komfort a pohodlie pamäťovej peny.