Ako vybrať matrac pre manželov, keď jeden váži viac a druhý menej?

Každý záujemca o kúpu matraca je bombardovaný informáciami o tom, aký dôležitý je jeho výber. Kvalita matraca má zásadný vplyv na kvalitu spánku a na to, či sa človek zobudí svieži, plný síl a s dobrou náladou, alebo sa prebudí s boľavým chrbtom a stuhnutou krčnou chrbticou. Ako to však urobiť, keď sa o matrac delia partneri, z ktorých jeden váži napríklad 50 kg a druhý viac ako kilogram? Samozrejme, v takomto prípade môže byť ťažké nájsť zhodu na požadovanej tvrdosti a profile matraca. Našťastie existuje riešenie!

Prečo je matrac taký dôležitý?

13

Matrac podopiera naše telo počas spánku a umožňuje mu spať v prirodzenej, anatomickej polohe. V takom prípade je telo dostatočne uvoľnené, spánok je kvalitný a chrbtica nie je neprirodzene namáhaná alebo deformovaná. V opačnom prípade môže nesplnenie týchto podmienok viesť k spomínaným bolestiam chrbta alebo krku a odpočinok nie je dostatočne účinný. U mladých ľudí môže nekvalitný matrac dokonca vážne poškodiť chrbticu. Dôležitosť správne zvoleného matraca je preto zrejmá.

Partnerské matrace

11

Situácia, keď je jeden z partnerov výrazne ťažší, je pomerne častá. Rozdiely vo fyziológii mužského a ženského tela, v ich výške, hmotnosti a stavbe tela sú značné a každý z nás je jedinečný originál. Prvé, čo mnohých ľudí napadne, je možnosť kúpy dvoch rôznych matracov. Mnohých môže odradiť predstava, že dva samostatné matrace vytvoria nevzhľadnú medzeru, ktorá na manželskú posteľ jednoducho nepatrí, hoci každý z partnerov bude spokojný s tvrdosťou "svojho" matraca. Vďaka existencii špeciálnych spojovacích prvkov môžu dva matrace fungovať ako skutočný dvojitý matrac a ani jeden z partnerov sa počas spánku "nezmestí" do medzery.

V niektorých prípadoch sa oba matrace predávajú ako súprava, ako takzvané partnerské matrace, niekedy nazývané aj obojstranné matrace. Ako naznačuje ich názov, môžu mať zvolenú tvrdosť a profil každej strany zvlášť. Zároveň sa vyrábajú priamo tak, aby do seba dokonale zapadali, t. j. aby medzi nimi nebol žiadny výškový rozdiel a výsledné oddelenie bolo čo najhladšie a najplynulejšie. Takto budú mať obaja partneri matrac, ktorý presne vyhovuje ich požiadavkám, a pritom bude výsledná posteľ opäť čo najviac podobná manželskej posteli s jedným matracom. Potom sú na trhu k dispozícii aj jednolôžkové matrace pre manželské postele, ktoré sú na jednej strane tvrdé a na druhej strane mäkké. Obaja partneri tak môžu spať na jednom matraci na povrchu, ktorý im najviac vyhovuje.

Zhrnutie

10

Pre každého, komu skutočne záleží na zabezpečení zdravého a kvalitného spánku pre oboch partnerov, by malo byť jedno z uvedených riešení samozrejmosťou. V tomto ohľade sa jednoducho neoplatí robiť kompromisy, ktorých výsledkom nebude ideálne riešenie ani pre jedného z nich. Len ak si obaja manželia budú môcť oddýchnuť na vhodnom matraci, budú sa každé všedné a sviatočné ráno prebúdzať s úsmevom na tvári a plní energie do ďalšieho dňa. Ak teda aj vy hľadáte ten najlepší matrac na manželskú posteľ, vyberte si jeden z vyššie uvedených a neváhajte nás kontaktovať!